Auction 751, Lot # 168
VIRGEN DE GUADALUPE, PATRONA DE MÉXICO MÉXICO, SIGLO XIX. Óleo sobre tela. Cartela inferior y leyenda con fragmentos del libro Apocalipsis de San Juan: "El signum magnum apparuit in Cielo, Mulier amicta Sole, et Luna sub pedibus eius &in Capite eius Corona Stellatum duodecim. Apcc. C.12.v.1Et mulier sugil in Solitudinem ubi,...abebat locum paratum a Deo at ibi paseant cam diebus mille ducentis, sexaginta. V.6....". Detalles de conservación. Dimensiones: 117 x 71 cm. Estimado $18,000-25,000